Trotste tradisies sedert 1896 | Proud traditions since 1896

Personeel: Akademies

  • Loraine Kotze

    Loraine Kotze

    Registerklas:

    • Gr 12 D

    Vakke en Grade:

    • CAT – Gr 10 -12
    • Rekenaargeletterdheid – Gr 9

    Vakhoof:

    • CAT

    Superintendent:

    • Huise Verening
  • Yolande Botes

    Yolandi Botes

    Registerklas:

    • Graad 8 D

    Vakke en Grade:

    • Natuurwetenskap – Gr 8 – 9
    • Tegnologie – Gr 8
    • Fisiese wetenskap – Gr10

    Dogters Hokkie Kodehoof:

    • 0/16 A Hokkie dogters
  • Tiens Engelbrecht

    Tiens Engelbrecht

    Onderhoud van alle busse en voertuie

  • Thomas (Tommy) Olivier - Kohin se betrokkenheid in Hoërskool Upington High School

    Thomas Olivier

    Vakhoof:

    • Pierre van Rooyen

    Vakke aangebied:

    • Social Issues

    Werksverdeling:

    • Kohin Jeugwerker
  • Schalk Willem Strauss

    Schalk Willem Strauss

    Registerklas:

    • Graad 8 C

    Vakke en Grade:

    • Sosiale Wetenskappe – Gr 8 en Gr 9

    Kodehoof:

    • Gym

    Afrigter:

    • Rugby – 0/14
    • Krieket – 0/15
  • SD BOTES

    SD Botes

    Register Klas:

    • Graad 9B

    Vakke en Grade:

    • Lewensorientering – Gr 12
    • Afrikaans Huistaal – Gr 8 en 9
    • Tegnologie – Gr 8 en 9
    • Natuurwetenskap – Gr 9

    Vakhoof:

    • Lewensorientering – Gr 10 – 12

    Kodehoof:

    • Seunhokkie

    Afrigter:

    • 0/15 krieket afrigter
    • 0/19 A Seunshokkie
  • Pierre van Rooyen

    Pierre van Rooyen

    Werksverdeling:

    • Bestuur en organiseer dissiplinêre sisteem
    • Dien op dissiplinêre komitee
    • Betrokke by Uppies Christiani
  • NINA FERREIRA

    Nina Ferreira

    Registerklas:

    • Gr 9 A

    Kodehoof en Afrigting:

    • Brugbou
    • Redenaars
    • Rumoer ! Talentaand
    • Sen. en jun. Afrikaanse Olimpiade
    • Taalbond
    • Afrikaanse Ekspo

    Vakke en Grade:

    • Afrikaans Huistaal – Gr 8 – 11

    Vakhoof:

    • Afrikaans Huistaal Gr 8 – 9

    Werksverdeling:

    • Noodhulp Hokkie
    • Oueraande admin
    • ATKV Jeugtak
  • Milize Symington

    Milize Symington

    Registerklas:

    • Graad 9 C

    Vakke en Grade:

    • SW – Gr 8
    • LO – Gr 8 en Gr 9
    • KK – Gr 8

    Werksverdeling:

    • Netbal 0/14 A
    • Atletiek
  • MICHELLE DU PLESSIS

    Michelle du Plessis

    Registerklas:

    • Gr 12 B

    Vakke en Grade:

    • Lewenswetenskap – Gr 10, 11 en 12
    • Natuur Wetenskap – Gr 8 B en 9 A

    Vakhoof:

    • Sosiale Wetenskap
    • Lewenswetenskap

    Kodehoof:

    • Skyfskiet ( Skoleskiet) 17 Skuts van Gr 12 – Gr 8(sportergeweer, veergeweer & pistool)

    Werksverdeling:

    • OOV en funksies

     

  • MARTIENA KOEKEMOER

    Martiena Koekemoer

    Adjunkhoof

    Hoof: Akademie en kurrikulum

    Prysuitdeling en organiseerder

    Lid van intervensiekomitee

    Vakke en Grade:

    • Afrikaans Huistaal – Gr 12 A, 12 C
    • Engels Eerste Addisionele Taal – Gr 10 A, 10 B
  • Madelein May

    Madelein May

    Registerklas:

    • Gr 10 C

    Vakke en Grade:

    • Afrikaans Huistaal – Gr 11 + 12
    • TGK – Gr 9
    • Toerisme – Graad 11

    Kodehoof:

    • Atletiek

    Werksverdeling:

    • ATKV Jeugtak
    • Mediaskakeling
    • Bemarkingskomitee
    • WOW Spelkompetisie
    • Relay for Life
    • Inligtingsaand
  • Lizene Symington

    Lizene Symington

    Registerklas:

    • Graad 11 C

    Vakke en Grade:

    • EBW – Gr 8 en Gr 9
    • Rekeningkunde – Gr 10
    • Wiskunde – Gr 10
    • Besigheidstudies – Gr 12

    Werksverdeling:

    • Netbal
    • Rumoer
    • Hulpklasse
    • Hokkie Afrigter
  • LIESEL GILIOMEE

    Liesel Giliomee

    Registerklas:

    • Gr 10 B

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Gr 9 A
    • Wiskunde Geletterdheid – Gr 10, 11 en 12

    Vakhoof:

    • Wiskunde Geletterdheid – Gr 10, 11 en 12

    Kodehoof en Organiseerder:

    • Tennis

    Werksverdeling:

    • Tennis Organiseerder
    • Bemarkingskomitee
    • Koshuis toesig
  • LESLEY SWART

    Lesley Swart

    Registerklas:

    • Gr 10 A

    Vakke en Grade:

    • Engels Huistaal – Gr 8, 9, 10, 11 en 12

    Kodehoof:

    • Drama/Vasvrae

    Werksverdeling:

    • Drama
    • Vasvra
    • Hulp Klasse
  • JOHAN TRUTER

    Johan Truter

    Vakke en Grade:

    • Tegnologie – Gr 8 en Gr 9
    • IGO – Gr 10 – 12

    Vakhoof:

    • IGO – Gr 10 + 12
    • Tegnologie – Gr 8 + 9

    Werksverdeling:

    • Terrein
    • Sekuriteit
    • Rugby
    • Atletiek
  • JOHAN GELDENHUYS

    Johan Geldenhuys

    Vakke en Grade:

    • Geografie – Gr 11 en 12

    Dissipline:

    • Intervensiekomitee
  • JO GERTENBACH

    Jo Gertenbach

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – 11 en 12

     

  • Joanè Bredekamp

    Joanè Bredekamp

    Registerklas:

    • Gr 8 A

    Vakke en Grade:

    • EMS – Gr 8
    • Wiskunde – Gr 9
    • Besigheidstudie – Gr 10 – 12

    Vakhoof:

    • L.O Graad 8 + 9

    Werksverdeling:

    • Drama
    • Netball: O/15B + O/17B
    • Ekstra Klasse
  • J-ELL SLABBERT

    J-Ell Slabbert

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Gr 9, 10, 11 en 12

    Vakhoof:

    • Wiskunde Gr 10 – 12

    Graad 11 Graadhoof

    Waarnemende Sport Kodehoof

    Kodehoof:

    • Rugby

    Werksverdeling:

    • Sport Orrganiseerder
    • Lid van Senior Bestuursspan
    • Rugby – 1ste span afrigter
    • Atletiek – Skyfwerp
  • JEANIE SCHUTTE

    Jeanie Schutte

    Registerklas:

    • G 12 C

    Vakke en Grade:

    • Toerisme – Gr 10 + 12
    • Verbruikerstudies – Gr 10, 11 en 12
  • JACQUES SWANEPOEL

    Jacques Swanepoel

    Registerklas:

    • Graad 12

    Vakke en Grade:

    • Rekenaar Toepassingstegnologie – Gr 10 – 12
    • Geografie – Gr 10 en 12

    Vakhoof:

    • Geografie Graad 10 – 12

    Kodehoof:

    • Krieket

    Sportsbestuurders:

    • E-Leer
  • JACOMIEN ESTERHUIZEN

    Jacomien Esterhuizen

    • Tegnologie – Gr 8 en 9
    • Verbruikerstudie – Gr 10,11 en 12
  • JACKEY STRAUSS

    Jackey Strauss

    Vakke en Grade:

    • Engels Eerste Addisionele Taal – Gr 11 en Gr 12

    Graadhoof:

    • Graad 9

    Vakhoof:

    • Engels FAL – FET fase – Gr 10, 11 en 12

    Departementshoof:

    • Engels HL en FAL
    • Afrikaans HT

    Kodehoof:

    • OOV

    Werksverdeling:

    • IQMS
    • Dissiplinêre Kommitee
    • OOV
    • Ateletiek Admin
    • Ekstra Klasse
  • HELIETTE LATEGAN

    Heliette Lategan

    Registerklas:

    • Gr 11 B

    Vakke en Grade:

    • Ekonomiese Bestuurswetenskap – Gr 9
    • Besigheidstudies – 10, 11 en 12
    • Rekeningkunde – Gr 11, 12

    Vakhoof:

    • EBW, Besigheidstudies en Rekeningkunde

    Werksverdeling:

    • X-treme
  • GERLIND FOUCHÉ

    Gerlind Fouché

    Vakke en Grade:

    • Lewensorientering – Gr 9 A,9 B, 10 A/B/C/D en 11 A/B/C/D
    • Kuns en Kultuur – Gr 8 A, 9 A, 9 B

    Vakhoof:

    • LO Graad 8 + 9
  • GERDA VAN STADEN

    Gerda van Staden

    Registerklas:

    • Gr 12 A

    Vakke en Grade:

    • Afrikaans Huistaal – Gr 8 B, 10 A, 10 D, 11 D en 12 D

    Vakhoof:

    • Afrikaans Gr 10, 11 en 12

    Kultuurhoof

    Afrigter Dogterskoor

    Hulp-Afrigter Seunskoor

  • ELDA FOUCHÉ

    Elda Fouché

    Vakke en Grade:

    • Engels Eerste Addisionele Taal – Gr 8 A/B/C/E, 9 A/B, 11 A/B en 12 A/B

    Skoolbestuurspan

    Kodehoof:

    • Waardes

    Intervensie en dissiplinêre komitee

    Koördineerder:

    • Matriek Dinee
    • Fotodag

    Veiligheioskomitee

    Gender focal person

    Koördineerder:

    • Personeelhandleiding

    SAOU verteenwoordiger

  • DOLLA LOMBAARD

    Dolla Lombaard

    Registerklas:

    • Gr 11 D

    Vakke En Grade:

    • Afrikaans – Gr 8 en Gr 9
    • Engels FAL – Gr 8

    Afrigting:

    • Netbal – 0/15A, 0/17 A
  • Dirk Kapp

    Dirk Kapp

    Departementshoof:

    • Ekonomiese Bestuurswetenskappe

    Vakke en grade:

    • Besigheidstudies – Gr 10, 11 en 12
  • CHRISTINE ESTERHUIZEN

    Christine Esterhuizen

    Registerklas:

    • Gr 8 B

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Graad 8 A, 8 B, 8 C
    • Wiskundige Geletterdheid – Graad 11 en 12

    Vakhoof:

    • Wiskunde – Gr 8, 9

    Kodehoof:

    • Netbal

    Werksverdeling:

    • 0/19 A Netbal
    • Bemarkingskomitee
  • ANNEKIE TEESSEN

    Annekie Teesen

    Vakke en Grade:

    • Lewenswetenskappe – Gr 10, 11 en 12

    Vakhoof:

    • Lewenswetenskappe Gr 10 – 12

    Departemenshoof:

    • Wiskunde
    • Wetenskappe
    • Verbruikerstudies
  • ALET KUHN

    Alet Kuhn

    Registerklas:

    • Gr 10 D

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Gr 8 + 9
    • Fisiese Wetenskappe – Gr 10,11 en 12

    Kodehoof:

    • Skaak

    Vakhoof:

    • Fisiese Wetenskap

Kopiereg © 2018. Hoërskool Upington High School. Alle Regte Voorbehou.

Webwerf Ontwerp en Onderhou deur Web Ateljee