Trotste tradisies sedert 1896 | Proud traditions since 1896

Personeel: Akademies

  • Loraine Kotze

    Loraine Kotze

    Registerklas:

    • Gr 12 D

    Vakke en Grade:

    • CAT – Gr 10 -12
    • Rekenaargeletterdheid – Gr 9

    Vakhoof:

    • CAT – Gr 10 – 12

    Superintendent:

    • Huis Vereniging

    Afrigting:

    • 0/14 Netbal
  • Yolande Botes

    Yolandi Botes

    Registerklas:

    • Graad 8 B

    Kodehoof:

    • Dogtershokkie

    Vakke en Grade:

    • Natuurwetenskap – Gr 8
    • Tegnologie – Gr 8
    • Landboubestuurspraktyk – Gr 10

    Dogters Hokkie Kodehoof:

    • 0/16 A + B Hokkie dogters

    Werksverdeling:

    • Waarde Komitee
    • Hokkie
  • Tiens Engelbrecht

    Tiens Engelbrecht

    Onderhoud van alle busse en voertuie

  • Riana de Witt

    Registerklas:

    • Graad 9 C

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Gr 8, 9 en 10
    • Wiskunde Geletterdheid – Gr 11

    Werksverdeling:

    • Brugbou

    Afrigting:

    • Hokkie dogters – 0/19 B
    • Tennis 2de span
  • SD BOTES

    SD Botes

    Register Klas:

    • Graad 8E

    Vakke en Grade:

    • Lewensorientering – Gr 12
    • Afrikaans Huistaal – Gr 8 en 9
    • Tegnologie – Gr 8 en 9
    • Natuurwetenskap – Gr 8

    Vakhoof:

    • Lewensorientering – Gr 8 – 12

    Kodehoof:

    • Seunhokkie

    Afrigter:

    • 0/15A krieket afrigter
    • 0/18 A Seunshokkie
  • Hannericke Broodryk

    Registerklas:

    • Gr 8 C

    Vakke en Grade:

    • Sosiale Wetenskap – Gr 8 en 9

    Werksverdeling::

    • Atletiek: Middelafstande
    • Netbal o/14 B
    • Bloedbank

    Afrigting::

    • Netbal o/14 B
  • NINA FERREIRA

    Nina Ferreira

     

    Kodehoof en Afrigting:

    • Brugbou
    • Redenaars
    • Rumoer ! Talentaand
    • Sen. en jun. Afrikaanse Olimpiade
    • Taalbond
    • Afrikaanse Ekspo

    Vakke en Grade:

    • Engels Eerste Addisionele Taak – Gr 8 en 10

    Werksverdeling:

    • Oueraande admin
    • ATKV Jeugtak
  • Milize Symington

    Milize Symington

    Registerklas:

    • Graad 10 D

    Vakke en Grade:

    • SW – Gr 8
    • LO – Gr 8
    • KK – Gr 8
    • LO –  Gr 9
    • KK – Gr 9

    Werksverdeling:

    • Netbal 0/16  en 0/17B
    • Atletiek
  • MICHELLE DU PLESSIS

    Michelle du Plessis

    Registerklas:

    • Gr 11 C

    Vakke en Grade:

    • Lewenswetenskap – Gr 10, 11 en 12
    • Natuurwetenskappe – Gr 9 C
    • Sosialewetenskappe – Gr 8 B

    Vakhoof:

    • Natuurwetenskappe

    Kodehoof:

    • Skyfskiet ( Skoleskiet) 17 Skuts van Gr 12 – Gr 8 (sportergeweer, veergeweer & pistool)

    Werksverdeling:

    • OOV en funksies

     

  • MARTIENA KOEKEMOER

    Martiena Koekemoer

    Adjunkhoof

    Hoof: Akademie en kurrikulum

    Prysuitdeling en organiseerder

    Lid van intervensiekomitee

    Vakke en Grade:

    • Afrikaans Huistaal – Gr 12 A, 12 C
    • Engels Eerste Addisionele Taal – Gr 10 A, 10 B
  • Madelein May

    Madelein May

    Registerklas:

    • Gr 9 D

    Vakke en Grade:

    • Afrikaans Huistaal – Gr 8 A
    • Afrikaans Huistaal – Gr 11 B en C
    • Afrikaans Huistaal – Gr 10 B
    • Afrikaans Huistaal – Gr 12 B

    Kodehoof:

    • Atletiek

    Werksverdeling:

    • ATKV Jeugtak
    • Media-skakeling
    • Bemarkingskomitee
    • WOW Spelkompetisie
    • Relay for Life
    • Inligtingsaand
    • Proeflees van berigte
  • Lizene Symington

    Lizené Symington

    Registerklas:

    • Graad 9 A

    Vakke en Grade:

    • EBW – Gr 8
    • Rekeningkunde – Gr 10 en Gr 11
    • Besigheidstudies – Gr  10 en 12

    Werksverdeling:

    • Fotografie
    • Uppies Christiani
    • Hulpklasse
    • Sosiale Media/Bemarking
    • Hokkie Afrigter 0/14A
  • LIESEL GILIOMEE

    Liesel Giliomee

    Registerklas:

    • Gr 11 B

    Graadhoof:  Graad 11

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Gr 8 en 9
    • Wiskunde Geletterdheid – Gr 10, 11 en 12

    Vakhoof:

    • Wiskunde Geletterdheid – Gr 10, 11 en 12

    Kodehoof en Organiseerder:

    • Tennis

    Werksverdeling:

    • Tennis Organiseerder
    • Bemarkingskomitee
    • Koshuis toesig
    • Mentor van nuwe onderwysers
    • Matriekdinee – organiseerder
  • LESLEY SWART

    Lesley Swart

    Registerklas:

    • Gr 10 A

    Vakhoof:

    • English HL

    Vakke en Grade:

    • Engels Huistaal – Gr 8, 9, 10, 11 en 12

    Kodehoof:

    • Drama/Vasvrae

    Werksverdeling:

    • Drama
    • Vasvra
    • Hulp Klasse
    • Redenaars
  • JOHAN TRUTER

    Johan Truter

    Registerklas:  Gr 11 A

    Vakke en Grade:

    • Tegnologie – Gr 8 B, 8 C en Gr 9 B
    • IGO – Gr 10 – 12
    • Wiskundige Geletterdheid – Gr 10

    Vakhoof:

    • IGO – Gr 10 + 12
    • Tegnologie – Gr 8 + 9

    Werksverdeling:

    • Terrein
    • Sekuriteit
    • Rugby  0/16A
    • Atletiek – Tegnies
    • Geboue – skool
  • JOHAN GELDENHUYS

    Johan Geldenhuys

    Vakke en Grade:

    • Geografie – Gr 10 en 11

    Dissipline:

    • Intervensiekomitee
  • JO GERTENBACH

    Jo Gertenbach

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Gr 12

     

  • Franco Swart

    Werksverdeling:

    • Bemarker

    Afrigting:

    • Tennis – 1ste span
    • Rugby
  • J-ELL SLABBERT

    J-Ell Slabbert

    Graadhoof:  Gr 10

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Gr 9, 10, 11 en 12

    Vakhoof:

    • Wiskunde Gr 9 – 12
    • EBW Gr 8

    Kodehoof:

    • Rugby
    • Sport

    Werksverdeling:

    • Sport Organiseerder
    • Lid van Senior Bestuursspan
    • Rugby – 1ste span afrigter
    • Atletiek – Skyfwerp
    • Rugby – Griquas Skole tesourier
  • JEANIE SCHUTTE

    Jeanie Schutte

    Registerklas:

    • G 12 C

    Vakhoof:

    • Verbruikerstudies
    • Toerisme

    Vakke en Grade:

    • Toerisme – Gr 10 – 12
    • Verbruikerstudies – Gr 10, 11 en 12

    Werksverdeling:

    • OOV
    • Funksies
  • JACQUES SWANEPOEL

    Jacques Swanepoel

    Graadhoof:

    • Graad 12

    Vakke en Grade:

    • Rekenaar Toepassingstegnologie – Gr 10 – 12
    • Geografie – Gr 10 en 12
    • EBW – Gr 9

    Vakhoof:

    • Geografie Graad 10 – 12

    Kodehoof:

    • Krieket

    Werksverdeling:

    • E-Leer

    Afrigting:  1 ste Rugby

  • Christelle Erasmus

    Registerklas:

    • Gr 8 D

    Vakke en Grade:

    • Afrikaans – Gr 8 en 9
    • Lewensoriëntering – Gr 12

    Werksverdeling:

    • Baadjieprojek
    • Hokkie dogters – o/19 A
    • Atletiek – Gewigstoot

    Afrigting:

    • Hokkie dogters – o/19 A
    • Upington Junior Hokkie klub
    • Atletiek – Gewigstoot
  • JACKEY STRAUSS

    Jackey Strauss

    Vakke en Grade:

    • Engels Eerste Addisionele Taal – Gr 11 en Gr 12
    • English Home Language – Gr 9

    Graadhoof:

    • Graad 9

    Vakhoof:

    • Engels FAL – FET fase – Gr 10, 11 en 12

    Departementshoof:

    • Engels HL en FAL
    • Afrikaans HT

    Kodehoof:

    • OOV

    Werksverdeling:

    • IQMS
    • Dissiplinêre Komitee
    • OOV
    • Funksies
    • Ekstra Klasse
  • HELIETTE LATEGAN

    Heliette Lategan

    Registerklas:

    • Gr 11 D

    Kodehoof:

    • Extreme (Ysterspan)

    Vakke en Grade:

    • Ekonomiese Bestuurswetenskap – Gr 9
    • Besigheidstudies – 10, 11 en 12
    • Rekeningkunde – Gr 12

    Vakhoof:

    • EBW, Besigheidstudies en Rekeningkunde

    Werksverdeling:

    • Xtreme (Ysterspan)
    • Noodhulp – Hokkie
    • Atletiek – Middelafstande
    • Hulpklasse
  • GERLIND FOUCHÉ

    Gerlind Fouché

    Registerklas:  10 C

    Vakke en Grade:

    • Lewensorientering – Gr 8C,9A,9B,
    • Lewensorientering – Gr 10 A – D, GR 11 A – D
    • Kuns en Kultuur – Gr 8 A, 9 A, 9 D

    Vakhoof:

    • LO Graad 8 + 9

    Werksverdeling:

    • Ambulansdienste – Rugby
    • Afrolwerk
    • Inventaris
  • GERDA VAN STADEN

    Gerda van Staden

    Registerklas:

    • Gr 12 B

    Vakke en Grade:

    • Afrikaans Huistaal – Gr 8 B, 10 A, 10 D, 11 D en 12 D

    Vakhoof:

    • Afrikaans:  Gr 10, 11 en 12
    • Kuns en Kultuur:  Gr 8 – 9

    Kodehoof:

    • Kultuurhoof
    • Koor

    Werksverdeling:

    • Afrigter Dogterskoor
    • Hulp-Afrigter Seunskoor
  • ELDA FOUCHÉ

    Elda Fouché

    Registerklas: Gr 12 A

    Vakke en Grade:

    • Engels Eerste Addisionele Taal – Gr 9 C, 9 D, 10 C, 11 D, 12 A en 12 B
    • Engels HL – Gr 8 A, 8 B

    Vakhoof:

    • English First Add Language
    • Senior Phase FAL en HL

    Kodehoof:

    • Waardes – Waardegedrewe skool

    Intervensie en dissiplinêre komitee

    Koördineerder:

    • Fotodag
    • Veiligheidskomitee
    • Gender focal person
    • Spelling BEE

    Werksverdeling:

    • Personeelhandleiding
    • SAOU verteenwoordiger
    • Hokkie Tegnies
    • Noodhulp
  • DOLLA LOMBAARD

    Dolla Lombard

    Registerklas:

    • Gr 10 B

    Vakhoof:

    • Afrikaans Huistaal:  Gr 8 en 9

    Vakke En Grade:

    • Afrikaans – Gr 8 – Gr 10
    • Engels FAL – Gr 9

    Afrigting:

    • Netbal – 0/16A, 0/17 A
  • CHRISTINE ESTERHUIZEN

    Christine Esterhuizen

    Registerklas:

    • Gr 8 A

    Vakke en Grade:

    • Wiskunde – Graad 8 B, 8 C
    • Wiskunde – Graad 9 A
    • Wiskundige Geletterdheid – Graad 11 en 12

    Vakhoof:

    • Wiskunde – Gr 8

    Kodehoof:

    • Netbal

    Werksverdeling:

    • 0/19 A Netbal
    • Atletiek
    • Bemarkingskomitee
  • ANNEKIE TEESSEN

    Annekie Teessen

    Graadhoof:  Graad 8

    Vakke en Grade:

    • Lewenswetenskappe – Gr 10, 11 en 12

    Vakhoof:

    • Lewenswetenskappe Gr 10 – 12

    Departemenshoof:

    • Wiskunde
    • Wetenskappe
    • Verbruikerstudies

    Werksverdeling:

    • VRL
    • Uppies Christiani

     

  • ALET KUHN

    Alet Kuhn

    Registerklas:

    • Gr 9B

    Vakke en Grade:

    • Natuurwetenskappe – 9 A, 9 B, 9 D
    • Fisiese Wetenskappe – Gr 10,11 en 12

    Kodehoof:

    • Skaak

    Vakhoof:

    • Fisiese Wetenskap

    Werksverdeling:

    • Wetenskap Ekspo
    • Fisiese Wetenskap hulpklasse
    • Skaak
  • Rohan Erasmus

    Vakke en Grade:

    • Dissiplinêre Hoof

    Werksverdeling:

    • Hoof van dissipline
    • Bestuur van Gimnasium

    Afrigting:

    • Krieket – o/15
    • Rugby – o/15
    • Kondisioneerder – o/19

Kopiereg © 2019. Hoërskool Upington High School. Alle Regte Voorbehou.

Webwerf Ontwerp en Onderhou deur Web Ateljee